Otyłość jako zagrożenie cywilizacyjne i wyzwanie dla edukacji zdrowotnej

Raporty Światowej Organizacji Zdrowia, organów Unii Europejskiej oraz organizacji zajmujących się analizą zdrowia populacji dzieci i młodzieży jednoznacznie wskazują, że otyłość jest jednym z ważniejszych wyzwań polityki zdrowotnej, społecznej i edukacyjnej w nadchodzących dekadach.

Liczba otyłych osób na świecie prawie potroiła się od 1975 roku. Obserwujemy, że obecnie dzieci z nadwagą lub otyłością jest ok. 18% na świecie, ok. 22% w Europie i 25% w Polsce (zdecydowanie więcej wśród chłopców). Wskaźniki te drastycznie wzrosły szczególnie w Polsce w ciągu ostatnich 20 lat. Państwo, szkoła, a przede wszystkim rodzice powinni pochylić się na problemem.

Zapraszamy na wykład „Otyłość jako zagrożenie cywilizacyjne i wyzwanie dla edukacji zdrowotnej” – dr hab. Idy Laudańskiej-Krzemińskiej w czwartek, 22 marca.

Tekst  pochodzi z abstraktu dr hab. Idy Laudańskiej-Krzemińskiej; Zakład Nauk o Aktywności Fizycznej i Promocji Zdrowia AWF w Poznaniu (http://kongres.odnpoznan.pl/prelegenci/#laudanska_krzeminska)
Abstrakt jest dostępny na
http://kongres.odnpoznan.pl/materialy

Zapisz się już dziś na OGÓLNOPOLSKI KONGRES OŚWIATOWY EDUTEC „Edukacja dla zdrowia”
http://kongres.odnpoznan.pl/rejestracja